FIESTAS DE ARETA - ARETAKO JAIAK

FIESTAS DE ARETA - ARETAKO JAIAK

MIÉRCOLES 25 DE JULIO - SANTIAGO

17:00 – Inicio actos festivos en el c.s.c. Santa Ana

17:30 – Concurso de tortillas en el c.s.c.

17:30 – Soka desde laudio hasta areta

18:00 – Lectura del pregón, chupinazo y comienzo de las fiestas a cargo de A.G.A. (Aretako Gazte Asanblada)

18:15 – Cabezudos de areta y sorginlarren

18:30 – Kalejira con aretako txistulariak

19:30 – Romería con Hilean bariku bat

19:45 – Entrega de premios del concurso de tortillas y degustación de la misma en el c.s.c

21:00 – Gaubela en la kultur etxea Igor Arzuaga y Mikel Urdangarin

21:30 – Bailables en el c.s.c

 

JUEVES 26 DE JULIO - SANTA ANA

09:45 – VII subida al monte Alpitxu

10:00 – Visita a los mojones

12:00 – Misa en honor a santa ana

12:00 – III taller gastronómico infantil

13:00 – Danzas con ubixeta dantza taldea en el c.s.c. Santa Ana

14:00 – Comida infantil

14:30 – Comida y homenaje a los mayores de 80 años en Onieva y bailables

17:00 – Talleres y juegos infantiles organizados por A.G.A. y Kirikiño

19:00 – En el frontón partidos de pala federados

19:00 – Magia con el mago antxon en el c.s.c.

20:00 – Kalejira con aretako trikitilariak

21:00 – Conciertos Ostabe y Barau

22:00 – Verbena en el c.s.c. a cargo de Ganeko

 

VIERNES 27 DE JULIO - SANTA ANATXU

11:00 – VII concurso de paellas

12:00 – Poteo joteo

14:30 – Entrega de premios del concurso de paellas

17:00 – Finales de pelota mano I memorial Rafa Olabarria

18:00 – Elektrotxara.g.a.

18:00 – Cabezudos a cargo de Galtzagorri k.t.

18:30 – Carrera de bombonas y mazorcas en el c.s.c

19:00 – Zumba

20:00 – Baisala en el c.s.c.

20:30 – Dantza poteo con Untzueta dantza taldea

21:00 – Bailables y txokolatada en el c.s.c.

23:00 – Conciertos y verbena La txirla records / Picadura / Ingo al deu?

 

SÁBADO 28 DE JULIO

10:00 – Concurso de marmitako

12:00 – Juego de la rana frente al bar Aratz

13:00 – III homenaje a los txistularis de areta

13:00 – Visita de los Arlotes de laudio

14:00 – Entrega de premios del concurso de marmitako

18:00 – Campeonato de bolo alavés

18:00 – II Areta Trail Lasterketa

19:30 – Animación con payasos

21:00 – Parrillada popular

22:00 – Acústico en el c.s.c. a cargo de Iban Antillaque

23:00 – Conciertos y verbena  Isildu zaitez / Skabidean / Ozen erromeria

 

DOMMINGO 29 DE JULIO 

11:00 – Herri kirolak campeonato de araba txinga masculino y zakulari femenino

12:30 – Presentación de la carrera de burros

13:00 – Carrera de burros

15:00 – Comida popular

18:00 – Juegos populares

20:00 – Dantza plaza

23:00 – Traca final de fiestas

 

ASTEAZKENA UZTAILAK 25 - SANTIAGO

17:00 – Santa Ana nagusien etxearen jai hasiera

17:30 – Tortilla txapelketa nagusien etxean

17:30 – Soka laudiotik aretara

18:00 – Pregoiaren irakurketa, txupinazoa eta jai hasiera A.G.A. Aretako Gazte Asanbladaren eskutik

18:15 – Aretako eta sorginlarren buruhandiak

18:30 – Kalejira aretako txistulariekin

19:00 – Artzain txakur lehiaketa santa anan

19:30 – Erromeria hilean bariku bat taldearekin

19:45 – Tortilla txapelketaren sari banaketa eta dastatzea nagusien etxean

21:00 – Gaubela kultur etxean Igor Arzuaga eta Mikel Urdangarin

21:30 – Dantzaldia nagusien etxean

 

OSTEGUNA UZTAILAK 26 - SANTA ANA

9:45 – VII alpitxurako igoera

10:00 – Mugarrien bisitaldia

12:00 – Santa Anaren omenezko meza

12:00 – III umeentzako gastronomia tailerra

13:00 – Dantzak ubixetarekin nagusien etxean

14:00 – Umeentzako bazkaria

14:30 – Nagusien bazkaria eta 80 urtekoei omenaldia Onievan eta jarraian dantzaldia

17:00 – Umeentzako tailer eta jokoak A.G.A. eta Kirikiñoren eskutik

19:00 – Pala federatuen partidak frontoian

19:00 – Antxon magoaren emanaldia nagusien etxean

20:00 – Aretako trikitilarien kalejira

21:00 – Kontzertuak Ostabe eta Barau

 

OSTIRALA UZTAILAK 27  - SANTA ANATXU

11:00 – Paella txapelketa

12:00 – Poteo joteo

14:30 – Paella txapelketaren sari banaketa

17:00 – Frontoian Rafa Olabarriaren I memorialaren eskupilota partiden finalak

18:00 – Elektrotxara.g.a.

18:00 – Buruhandiak galtzagorri ktren eskutik

18:30 – Bonbona eta soskor lasterketa nagusien etxean

19:00 – Zumba

20:00 – Baisala dantzak nagusien etxean

20:30 – Dantza poteoa untzuetarekin

21:00 – Dantzaldia eta txokolatada nagusien etxean

23:00 – Kontzertuak eta erromeria La txirla records / Picadura / Ingo al deu?

 

 

LARUNBATA UZTAILAK 28

10:00 – Marmitako txapelketa

12:00 – Igel jokoa aratz tabernaren aurrean

13:00 – III aretako txistulariei omenaldia

13:00 – Laudioko Arloteen bisitaldia

14:00 – Marmitako txapelketaren sari banaketa

18:00 – Arabar bola-joko txapelketa

18:00 – II Areta Trail Lasterketa

19:30 – Pailasoak

21:00 – Parrillada herrikoia

22:00 – Akustikoa: iban antillaque, nagusien etxean

23:00 – Kontzertuak eta erromeria Isildu zaitez / Skabidean / Ozen erromeria

 

IGANDEA UZTAILAK 29

11:00 – Herri kirola: arabako txapelketa gizonezkoen txingak emakumezkoen zakulariak

12:30 – Asto lasterketaren aurkezpena

13:00 – Asto lasterketa

15:00 – Herri bazkaria

18:00 – Joko herrikoiak

20:00 – Dantza plaza

23:00 – Jai amaierako traka

 

 

Artículo